Pete Davidson ve Colin Jost, 57 yıllık bir feribotu kulübe dönüştürüyor

Saturday Night Live kadrosundan komedyenler Pete Davidson ve Colin Jost, Staten Island’daki servis dışı bir feribotu satın aldı. Geçtiğimiz ağustos ayından beri motorları bozuk olduğu için sefer yapamayan John F. Kennedy isimli feribot, ikilinin yeni projesi. 

Advertisement

Pete Davidson ve Colin Jost, hakkında şimdiden büyük planlar yaptıkları feribotu emlakçı ve The Stand komedi kulübünün sahibi Paul Italia’yla beraber anonim katıldıkları bir müzayede sonucunda satın almış. Üçlünün 57 yaşındaki feribot için vizyonları onu 5 bin 200 kişiyi misafir edebilecek bir sanat ve eğlence mekânına dönüştürmek. Projeleri hakkında heyecanlı olan ekip, hayallerini gerçekleştirebilirse John F. Kennedy feribotu, bölgede komedi şovları, konserler ve sanat performansları izlenebilecek etkinlik alanlarının en gözdesi olacakmış. Girişimin daha çok finansal kısmıyla ilgilenen Paul Italia, “Bu proje etrafında birleşen herkesin samimi bir motifi var ve o da doğru şeyin olduğunu görmek, New York’un bir parçasını onarmak” dedi. 

Staten Island’da doğan Pete Davidson ve Colin Jost, Manhattan-Staten Island arası sefer yapan bu ikonik turuncu feribota sahip oldukları için çok heyecanlı olduklarını söylüyor. SNL’in “The Weekend Update” skeçinde de konuyu açan Davidson, artık “bot insanları” olduklarını söyleyip Jost’a “Gerçi sen hep öyleydin, rap videoları için kiralanan yatın sahibi gibi görünüyorsun” diye seslendi. Davidson, geçtiğimiz hafta sonu St. George terminalinde duran en son yatırımına bakmaya gittiğinde feribotun yapılacak tamirat ve renovasyonlar sırasında Gowanus’ta duracağını söyledi.

2014’ten beri SNL’in bünyesinde olan Pete Davidson, yarı-otobiyografik dramedi The King of Staten Island (2020) ile sinemaya adım atmıştı. Davidson’ın partneri Colin Jost ise 2005’ten beri SNL yazarlarından ve “The Weekend Update” segmentinin Michael Che ile beraber en güncel sunucusu. Jost, 2020’de yayımladığı kitabı A Very Punchable Face’te lise yıllarında her gün okula Staten Island feribotuyla gidişine dair anılarını kaleme almıştı.

Yazı: Elif Öz