Pitchfork Müzik Festivali'nde dinlemeyi umduğumuz 10 şarkı

Geçtiğimiz günlerde Conde Nast tarafından satın alınan Pitchfork’un, her sene bu zamanlar Paris’te düzenlediği müzik festivalinde en merak edilen isimlerin başında Thom Yorke geliyor.

Temmuz ayında Chicago’da gerçekleşen Pitchfork Müzik Festivali’nin Avrupa’daki ayağı 2011 yılından beri Fransa’da düzenleniyor. Paris’in eski mezbahası şimdinin kültürel merkezi Grande halle de la Villette’te düzenlenen festivalin Fransa ayağı 29-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu sene Björk’ün sahne alması planlanan ancak birkaç ay önce iptal olan performansın yerini kimin alacağı merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz ay Björk’ün yerine açıklanan Thom Yorke’un sahne alacağı haberlerinin ardıdan biletleri hızla tükenen festivaldeki diğer isimler arasında ise Battles, Four Tet, Deerhunter, Run The Jewels, Godspeed You! Black Emperor gibi isimler yer alıyor.

Bant Mag. ekibi olarak bizim de katılacağımız festivali, 3 akşam boyunca canlı olarak bantmag.com üzerinden izleme şansınız da olacağı haberini de şimdiden verelim. Festival ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler buraya tıklayarak festivalin sitesine ulaşabilir. Pitchfork Müzik Festivali için geri sayımı sahnede olacak isimlere yaptığımız istek şarkılar ile başlatıyoruz. 

Thom Yorke –Truth Ray

Deerhunter –Back To the Middle

Unknown Mortal Orchestra –So Good At Being in Trouble

Rhye –Open

 Kurt Vile & The Violators – Wheelhouse

Beach House – The Hours 

Battles – Tonto

Ariel Pink – Baby 

https://www.youtube.com/watch?v=HJHv-giFchM

Health – We Are Water 

Four Tet – As Serious As Your Life