Pixar’dan Maggie Simpson’lı kısa film: “Playdate With Destiny”

Uzun metraj animasyonlarından önce bir kısa film yayınlama geleneğini sürdüren Pixar şaşırtan bir hareketle, yeni filmi Onward’dan önce Playdate With Destiny adıyla kısa bir The Simpsons filmi yayınlayacak.

Film, Maggie Simpson’ın, Hudson adlı bir başka bebekle tanışmasını, ona âşık olmasını ve sonrasında yaşadıklarını konu eden, yapımcı Al Jean’e göre bir “ilk aşk” hikâyesi. Filmde başka hangi The Simpsons karakterlerinin olacağı ise şimdilik belirsiz.

Merakla beklenen Playdate With Destiny’nin yönetmenliğini David Silverman üstleniyor. Silverman, daha önce yine Maggie karakterine yer verdiği, Oscar adaylığı bulunan The Longest Daycare’i yapmıştı. Film Maggie’nin kreşte geçen bir gününü anlatıyordu.

Yönetmenliğini Dan Scanlon’ın üstlendiği Onward ise fantastik bir dünyada geçiyor. Baş karakterlerini iki elf kardeşin canlandırdığı filmde kardeşler dünyada hâlâ biraz olsun sihir kalıp kalmadığını bulmaya çalıştıkları bir serüvene çıkıyorlar.

Onward filmiyle birlikte Pixar evreninde ilk defa LGBTİ+ bir karaktere yer veriliyor. Karakterin seslendirmesini Lena Waithe üstlenmiş. Scanlon, karaktere dair filmin modern bir dünyada geçtiğini ve kendilerinin de modern bir dünyayı temsil etmek istediklerini söylüyor.

Waithe’in dışında seslendirme kadrosunda Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus gibi isimlerin yer aldığı Onward’ın ilk gösterimi, 6 Mart’ta.

Yazı: Feyzan Aybar