Pixar’dan unutulmayan arkadaşlıklar, İtalya sahilleri ve deniz canavarlarına dair

Son olarak fantastik/macera türündeki Onward ile sinemalara konuk olan Pixar, gelecek sene seyirciyle buluşması planlanan yeni projesini duyurdu. Luca isimli film, bir büyüme hikâyesi olarak tanımlanıyor ve alışılmadık bir dostluğu merkeze alıyor. Gelen ilk bilgiler, bir yandan İtalya sahillerinin cazibesine kapılacağımızı, bir yandan da karakterlerimizi temelden değiştirecek, unutulmaz bir yaz macerasına tanık olacağımızı hissettiriyor.

Proje, La Luna isimli kısa animasyonuyla 2012’de Oscar’a aday olan Enrico Casarosa’nın ellerinden çıkmış. Sadece büyüdüğü İtalya topraklarında geçtiği için değil, özünde bir dostluğu kutladığı için de hikâye ile kişisel ilişkisi olduğunu söylüyor Casarosa. “Çocukluk dostlukları genellikle kim olmak istediğimizi belirler” diyen yönetmen, projenin kalbinin bu güçlü bağ olduğunun altını çiziyor.

Pixar’ın yayımladığı sinopsis aracılığıyla, öykü hakkında bildiklerimiz şu şekilde: İtalyan Rivierasında yaşayan Luca, gizemli bir çocukla tanışır ve kısa sürede en iyi arkadaş olup maceradan maceraya koşarlar. Lakin Luca’nın arkadaşının bir sır olarak sakladığı gerçek kimliği, aralarındaki bağı tehdit etmek üzeredir. Zira aslında o, su altındaki başka bir dünyadan gelen bir deniz canavarıdır.

Luca ile buluşmamızın 18 Haziran 2021’de gerçekleşmesi bekleniyor. Bir diğer Pixar projesi olan, caz sanatçısı olmayı hayal eden bir müzik öğretmenine odaklanan Soul’a ise Kasım’da kavuşacağız.

Yazı: Merdan Çaba Geçer

Yükleniyor...