''Pixels'', Pac-Man'in 35. yaşını filmden bir sahne ile kutluyor

Bundan tam 35 yıl önce ilk kez ortaya çıkan Pac-Man oyununun şerefine, Türkiye’de 14 Ağustos’ta vizyona girecek Pixels filminden devasa Pac-Man‘in New York’a saldırdığı bir sahne yayınlandı.

Oyunun yaratıcısı Prof. Toru Iwatani, 35 yılın geçmiş olduğuna hala inanamadığını ve bu süre zarfında tüm dünyanın Pac-Man‘i bu denli benimsemiş olmasının şaşkınlığını hala yaşadığını dile getiriyor. Bu akşam Chicago’da, Iwatani’nin de katılımıyla birlikte 80’ler temalı bir partiyle Pac-Man‘in yeni yaşı kutlanacak. Pac-Man‘in doğduğu yer olan Tokyo’daysa yine sıradışı bir kutlama hazırlığı var. Bugüne kadar en fazla insanın katılımıyla çekilmiş Pac-Man fotoğrafıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanan Pac-Man hayranları arasında oyuncu Shingo Yanagisawa ve komedyen Naomi Watanabe de bulunuyor.

80’lerin ünlü oyun karakterlerinin dünyaya saldırdığı film Pixels’in arkasındaki ekip de Pac-Man‘in yeni yaşını özel bir hediyeyle kutlamak istemiş. Adam Sandler, Peter Dinklage, Michelle Monaghan gibi isimlerin rol aldığı filmden devasa Pac-Man‘in New York sokaklarında önüne geleni yediği bir sahne görücüye çıktı!