PJ Harvey’den “The Virtues” için geliyor: “The Crowded Cell”

İngiliz yönetmen Shane Meadows’un dört bölümlük mini dizisi The Virtues’un ilk bölümü yayınlandı. Channel 4 dizisinin ilk bölümü yeni bir PJ Harvey şarkısıyla kapanıyor.

Başrolünde yönetmenle This Is England filminde de çalışan Stephen Graham’ı izlediğimiz dizi, hatırlamadığı geçmişini ve anılarını canlandırmak üzere ailesine ve büyüdüğü kasabaya dönen Joseph isimli bir karakter etrafında şekilleniyor.

Dizinin ilk bölümünde duyduğumuz “The Crowded Cell” şarkısını Soundcloud üzerinden paylaşan PJ Harvey, Shane Meadows’un hayranı olduğunu ve onun yaratıcısı olduğu bir dizi için müzikler bestelemenin kendisi için anlamının büyük olduğunu dile getiriyor. “Shane’in kendine özgü bir doğrudanlığı ve işine karşı benimsediği bir duyarlılığı var. Bundan kendi işlerim için de fazlasıyla ilham alıyorum. Dolayısıyla iş birliğimiz fazlasıyla açık ve güven dolu bir süreçti.”

PJ Harvey, dizinin senaryosunu okuduktan sonra hazırladığı demoları Shane Meadows’a iletmiş ve bu taslaklar içinden seçim yapmasını istemiş. İkili bu demolardaki yalınlığı o kadar sevmişler ki daha fazla kayıt yapmadan şarkıları bu halleriyle kullanmaya karar vermişler.