Power Rangers ve Ninja Turtles, çizgi roman sayfalarında buluşuyor

BOOM! Studios ve IDW Publishing, iki farklı evrenden süper kahraman takımını yeni bir çizgi romanda buluşturuyor. Beş bölümden oluşacak mini seri Mighty Morphin Power Rangers/Teenage Mutant Ninja Turtles’ın ilk macerası aralık ayında geliyor.

New York’ta geçecek crossover macerada Yeşil Ranger’ın Shredder ve The Foot Clan’le iş birliği yapmasının ardından karşı karşıya gelen Power Rangers ve Ninja Turtles ekiplerinin güçlerini birleştirmesini konu ediyor. BOOM! Studios’un yayınladığı Mighty Morphin Power Rangers serisinin geçtiğimiz şubat itibariyle yazarı olan Ryan Parrott’ın kaleme aldığı serinin çizimleri de Immortal Hulk ve Old Man Logan serileriyle Marvel ailesine katılmış olan Simone di Meo’dan.

Serinin ilk kitabının kapak tasarımı da yazısız versiyonuyla paylaşıldı.


Power Rangers’ın ortaya çıktığı 1990’ların ilk yarısında TMNT için rakip olarak göründüğünü düşününce, yoldaki çizgi roman iyice ilginç bir hal alıyor. İki ekibin geçtiğimiz yıllarda Nickelodeon çizgi dizilerinde ve video oyunlarında bir araya ya da karşı karşıya geldiğini hatırlatalım.

Ninja Kaplumbağalar’ın bir diğer meşhur crossover çizgi romanı Batman’le Gotham’da buluştukları seriydi. Seri, geçtiğimiz mart ayında animasyon uyarlamasıyla gündeme gelmişti.