Prince’in yayınlanmamış bir şarkısı “BlacKkKlansman” müzikleri arasında

Spike Lee’nin ekimde vizyona girecek yeni filmi BlacKkKlansman’ın soundtrackleri arasında Prince’in daha önce yayınlanmamış şarkısı “Mary Don’t You Weep” yer alıyor. Daha önceleri sadece konuşulan ve net olmadığı için çok fazla dillenmeyen bu gerçek Lee’nin Rolling Stone’a verdiği röportajla doğrulandı.Lee röportajda film için bir kapanış şarkısına ihtiyacı olduğunu bu sebeple Spotify yöneticilerinden Tory Carter ile sık sık görüşmeye başladığını söylüyor. Aralarındaki iletişimi pekiştiren ikili, filmin özel gösteriminin gerçekleştirileceği gece kapanış müziğinin ne olacağı hakkında konuşuyor ve Carter, Lee’ye şarkıdan bahsediyor. 1980 ortalarında bir kasede kaydedilmiş olan Mary Don’t You Weep”in ona Prince tarafından verildiğini ve bu şarkının bu film için biçilmiş kaftan olduğunu söylüyor.

Şarkının yıllarca Paisley Park’ta molozların arasında bekliyor olması ve bunca yıl sonra film için ortaya çıkmasının bir tesadüf olmadığını düşünen yönetmen, Prince’in “Mary Don’t You Weep”i zamanında bu film için bestelediğini fakat bundan kendisinin bile haberinin olmadığını söylüyor.

Haziran ayında verdiği bir röportajda Prince’in biyografisini çekmeyi çok istediğini belirten Lee , Rolling Stone röportajında bu fikrin onu iyi hissettirdiğini fakat böyle bir kararı ne yazık ki kendi başına alamayacağını söylüyor. Bu kararı verirken Prince’in plak şirketinin, sözleşmeli olduğu menajerlik ajanslarının, basın danışmanlarının da işin içine gireceği ve sürecin değişeceğini belirtiyor.

Özgün hikâyesi ve Prince’in yıllar sonra yayınlanacak şarkısıyla BlacKkKlansman, ekimde Türkiye’de vizyona giriyor.