“Princess Mononoke” müzikleri ilk kez plak formatında

Hayao Miyazaki ve Studio Ghibli külliyatının en sevilen filmlerinden Princess Mononoke’nin müzikleri ilk kez plak formatında basılıyor. 

Alınan haberlere göre, ünlü besteci Joe Hisaishi’nin Mononoke besteleri üç ayrı plak halinde satılacak. İlk plakta, filmin yayımlanmasından bir yıl sonra Çek Filarmoni Orkestrası ile kaydedilen Princess Mononoke (Symphonic Suit) yer alacak. İkinci plak ise filmin müziklerinin vokalde Yoshikazu Mera’nın bulunduğu ve Tokyo Filarmoni Orkestrası ile yeniden kaydedilen versiyonundan oluşacak. Son olarak da üçüncü plakta, filmin soundtrack’i yapılmadan önce kaydedilmiş ve yönetmen Hayao Miyazaki’nin filmle ilgili kişisel notları ve filmdeki karakterlerin kişiliklerinin daha iyi anlaşılması amacıyla yapılan ses kayıtlarından oluşan (Image Album) yer alacak. 

Joe Hisaishi’nin çalışmaları arasında yine Studio Ghibli yapımları My Neighbor Totoro, Kiki’s Delivery Service ve Castle in the Sky için yapılmış besteler var. Princess Mononoke’nin ilk plak baskılarının 24 Temmuz’da yayımlanması planlanıyor. Ön satış için Norman Records’a bakabilirsiniz.

Yazı: Feyzan Aybar