PRÖMİYER: Gaye Su Akyol - “İstikrarlı Hayal Hakikattir”

Gaye Su Akyol’un geçtiğimiz ekim ayında Glitterbeat ve Dunganga Records ortaklığıyla yayınlanan üçüncü stüdyo albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir’den ilk klip geldi.

Advertisement

Daha önce Mabel Matiz ve Sezen Aksu gibi isimlerle çalışmış olan Sinan Tuncay’ın yönetmenliğini üstlendiği klip, albüme ismini veren şarkı için çekilmiş. Gaye Su Akyol’un karikatürize bir süper kahramanı canlandırdığı klip, hem tanıdık hem de fantastik detaylarla dolu. Müzisyeni “Hayal-Hakikat” hattında sefer yapan bir minibüsün şoförü olarak gördüğümüz klip, bu minibüste farklı etnik kökenleri, inançları, cinsel yönelimleri ve yaşam tarzları olan insanları buluşturuyor.

Gaye Su Akyol’un her vites manevrasıyla boyut değiştiren, mavi minibüsle alemler arası bir serüvene atılan yolcular, aracın bozulmasıyla iki evren arasında sıkışıyor. Ekibin yardımına da şarkının bağlama solosu yetişiyor!

Senaryosunu da Gaye Su Akyol ve Sinan Tuncay’ın birlikte yazdığı klip, prömiyerini Bant Mag. aracılığıyla yapıyor. “İstikrarlı Hayal Hakikattir”in fantastik serüveni için “Şuradan bir kişi Hakikat” iletip kemerlerinizi bağlayın!

Klibin çekimlerinden fotoğrafları ve künye bilgilerini aşağıda görebilirsiniz.

Directed by Sinan Tuncay
DOP: Eren Yıldız
Assistant Director: Temmuz İlhan
Art Director: Rehan Miskci
Editor: Temmuz İlhan
Colorist: Ercan Küçük
VFX: Fatih Çilingir Production
Manager: Hakan Şenvardar
Production Assistant: Yakup Özcan
GSA Make up: Serkan Parmaksızoğlu
GSA Make up assistant: Özge Taş
GSA Kostüm: GSA
Choreographer: Büşra Firidin
Cast: Aydemir Yılmaz, Eda Gökşahin, Elif Karabulut, Ezgi Uysal, Gülheran King, Hatice Kalamanoğlu, İris Mozalar, Kerem Eyüboğlu, Miray Nur Kazma, Nursev Irmak Demirbaş, Ömer Alaattin Karsan, Rumi Güngör, Sedat Varan, Serkan Türk, Süha Kurtuldum, Yasemin Kurşun
Cast Styling: Aslı Okay
Cast Hair: Selçuk Mılık
Cast Make-up: Gülümser Mılık
Backstage Photos: Irmak Altıner
Special Thanks: Sadi Güran, Ali Güçlü Şimşek, Görkem Karabudak, Gökhan Doğum, Can Evrenol, Fatma Okumuş, Hazal Gürel