Prophets of Rage, bu kez nefretle çalıyor: “Made with Hate”

Rage Against The Machine üyeleri Tom Morello, Brad Wilk ve Tim Commerford’un Cypress Hill’den B-Real ve Public Enemy’den Chuck D ve DJ Lord eşliğinde kurduğu süpergrup Prophets of Rage’den yeni bir şarkı.

İlk olarak RATM, Cypress Hill ve Public Enemy şarkılarını çaldıkları bir turneyle ortaya çıkan Prophets of Rage, ilk albümünü 2017’de Fantasy Records etiketiyle yayınlamıştı. Geçtiğimiz yaz “Heart Afire” isimli bir şarkıyla sessizliğini bozan ekip, 2019’daki ilk kaydı olan “Made with Hate”i de klibiyle birlikte paylaştı.

Şarkı hakkında açıklamalarda bulunan Chuck D, her Prophets of Rage şarkısında olduğu gibi “Made with Hate”in de grup üyelerinin kendi aralarındaki konuşmalardan ortaya çıktığını dile getiriyor. Bir şey yaratabilmek adına kişinin içindeki tutku seviyesinin ne denli yüksek olduğu üzerine bir sohbet ettiklerini ve özellikle de “nefret” hissinin yaratım sürecindeki rolü hakkında kafa patlattıklarını söylüyor Chuck D. 

Tom Morello’nun geçtiğimiz haftalarda “Rage Against The Machine’in geri dönmesi için şu andan daha iyi bir zaman olamaz” sözlerine henüz Zack De La Rocha’dan yanıt gelmedi. Ama Rage Against The Machine hayranlarını tatmin edecek gitar riff’leri ve dinamik isyan hali, yeni Prophets of Rage şarkısında kulaklarımıza çalınıyor.

Yükleniyor...