Psikoseksüel gerilim "Killing Eve"in 2. sezonundan ilk fragman

Başrollerde Jodie Comer ve Sandra Oh’ya yer veren, son zamanların en iyi polisiye-gerilimlerinden biri olan BBC America serisi Killing Eve, sekiz bölümlük ilk sezonunun ardından 7 Nisan’da 2. sezonunu fişeklemeye hazırlanıyor.

Başarılı sitcomlar Fleabag ve Crashing’in yaratıcısı ve başrolü olarak adından söz ettiren Phoebe Waller-Bridge tarafından Luke Jennings’in bir suikastçıyı merkezine alan roman serisinden uyarlanan Killing Eve, başarılı seri katil Villanelle (Jodie Comer) ile istihbaratçı Eve (Sandra Oh) arasındaki tansiyonu bir hayli yüksek bir kovalamaca oyununu takip ediyor. Ancak diziyi esas güçlü kılan, bu heyecan dolu kovalamaca oyunu esnasında birbirlerine saplantıyla zamklanan iki kadının giderek derinleşen duygu dünyalarını keşfe çıkmamız.

Nerede kalmıştık?
İstihbarat birimi MI6’den kovulan Eve kendi başına hareket etmeye başlar ve Villanelle’in izini Paris’teki dairesine kadar sürer. Villanelle’in yokluğunda evdeki eşyalarını karıştırıp darmadağın ederek yaşadığı duygusal patlama anına tanıklık ederiz. Villanelle eve geldiğinde ikili saplantılı duygularının karşılıklı olduğunu birbirine itiraf eder. Eve, Villanelle’i midesinden bıçaklar ve hemen sonrasında büyük bir pişmanlık yaşar. Villanelle yaralı bir halde evden kaçmıştır.

7 Nisan’da ekranlara döneceği duyurulan Killing Eve’in 2. sezonu, 1. sezonda bıraktığı yerden devam ediyor. Onu öldürdüğünden endişe eden Eve, Villanelle’i bulmaya çalışıyor. Yaralı Villanelle ise hastaneden kaçabilmek için güç topluyor.