Queens of the Stone Age reissue serisine önümüzdeki ay başlıyor

Stoner rock aleminin ikonik grubu Queens of the Stone Age, diskografisinin dört özel albümünün yeni plak baskılarını yayınlıyor. 

Josh Homme önderliğinde 1996’da California’da kurulan Queens of the Stone Age, son albümü Villains’ı iki yıl önce yayınlamıştı. Geçtiğimiz günlerde 16 yıldır nadasa yatırılmış olan Desert Sessions projesini canlandıran ve Les Claypool’dan Billy Gibbons’a uzanan yıldızlarla dolu bir konuk listesiyle kaydedilmiş Vol. 11 & 12 albümünü yayınlayacağını duyurarak hayranlarını heyecanlandıran Homme, gerçek nostaljiyi reissue serisiyle yapacak. İkinci albüm Rated R ve davullarda Dave Grohl’la kaydedilen konsept albüm Songs for the Deaf’in yeni baskıları 22 Kasım’da, Bant Mag. ekibinin favorilerinden Lullabies to Paralyze ve diskografinin belki de en kirli tınıya sahip albümü Era Vulgaris’in yeni baskıları da 20 Aralık’ta raflarda olacak.

Yeni Desert Sessions albümünün tanıtım klibini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Söylentilere göre Homme’nin planları arasında bir Desert Sessions dünya turnesi de var!