“Queer Eye” altıncı sezon onayını kaptı

Netfilx orijinal yapımı Queer Eye, 2018’de çıkan ilk sezonuyla oldukça sevilmişti. Peş peşe gelen sezonlardan sonra en son beşinci sezon için ekibin hazırlıklara başladığı bilgisi paylaşılmıştı. Daha beşinci sezonun yayın tarihi ve hatta bölüm sayısı belli değilken Netflix, altıncı sezonla alakalı bilgiler vermeye başladı bile.

Emmy Ödüllü Queer Eye for the Straight Guy’ın televizyonlardaki devrimsel etkisinin üzerinden yaklaşık 15 yıl geçmişken; ikinci sezonuyla dört Emmy adaylığı kazanan Queer Eye da Netflix etkisiyle küresel popülerliğe erişti. Modern bir estetik ve farklı bakış açılarına yer verilmesinde elbette muhteşem kastının da rolü büyük. Serinin Antoni Porowski (yemek ve şarap uzmanı), Tan France (moda uzmanı), Karamo Brown (kültür ve yaşam stili uzmanı), Bobby Berk (tasarım uzmanı), ve Jonathan Van Ness’ten (bakım uzmanı) oluşan kadrosu ile sekiz bölümlük üçüncü ve dördüncü sezonu Kansas City, Missouri’de çekilmişti. 

Bölüm sayısı belli olmayan altıncı sezonun Austin Teksas’taki merkezde çekileceği ve ekibin güneyli köklerine döneceği söyleniyor. Dizinin beşinci sezonu Philadelphia’da çekiliyor ve 2020 bitmeden de yayınlanması bekleniyor.

Yazı: Işıl Saykan