Radiohead'in yeni albümü öncesinde gizemli hareketleri sürüyor

Hafta sonu İngiltere’deki bazı Radiohead hayranlarının evlerine yollanan gizemli kartlar ile bir mesaj vermeye çalışan Radiohead, dün gece sosyal medya hesaplarındaki ve web sitesindeki her şeyi sildi.

Radiohead’in merakla beklenen yeni albümünün ne zaman yayınlanacağı uzun süredir belli değildi. Hafta sonu bazı Radiohead hayranlarının evlerine gönderilen kartlarda yer alan mesajın yeni albümle ilgisi olduğu konuşuluyor. “Sing a song of sixpence that goes/ Burn the Witch/ We know where you live” mesajının yer aldığı kartlara bakacak olursak, yeni Radiohead albümünün isminin “Burn the Witch” olabileceği de tahmin ediliyor. Bu arada “Burn the Witch” aynı zamanda 2000’lerin ortasında grubun kaydettiği ve yayınlamadığı bir şarkının da ismi.

https://twitter.com/NiallMDoherty/status/726330673104052225?ref_src=twsrc%5Etfw

Sosyal medyada konuşulan kartların ardından dün gece Radiohead’in web sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan her şey birer birer yok oldu. Bir Reddit kullanıcısı tarafından farkedilen olayın en son hamlesi ise Thom Yorke’un Twitter hesabında yer alan tweet’lerin yok olması oldu. Bu ay başlayacak olan konserler ile uzun süreden sonra hayranları ile buluşacak olan Radiohead’in dokuzuncu stüdyo albümü her an karşımıza çıkabilir.