radyo boğaziçi, 15. Battle of the DJs için başvuruları bekliyor

radyo boğaziçi’nin Borusan Mannesmann katkılarıyla düzenlediği ve bu sene 15. kez gerçekleşecek olan Battle of the DJs yarışması bir kez daha sahneyi DJ’lere bırakıyor. Alanında yetkin uluslararası ve yerli DJ’lerle elektronik müzik tutkunlarını buluşturma fırsatı sunan yarışma için son başvuru tarihi 22 Mayıs.

Advertisement

Yarışmanın bu seneki jürileri arasında yine heyecan verici isimler var. 15 yaşından bu yana DJ’lik yapan ve Almanya’nın tekno sahnesinin parlayan isimlerinden biri olan Anna Reusch, jüriliğinin yanı sıra finalde sahne de alacak. Jüride ayrıca Evrim de Evrim, Mehmet Akar, Alan Cutt, Procombo ve Sezer Uysal da var.

Yarışmanın başvuru süreci, katılım şartları ve işleyişine dair detaylarsa şöyle:

– Katılım için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Yaş sınırlaması yoktur. Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilir.

– Katılım setinde tarz kısıtlaması yoktur.

– Katılımcı DJ’ler 30 dakikalık setlerini Soundcloud’a yükleyeceklerdir. 30 dakikayı aşan setlerin ilk 30 dakikası değerlendirmeye alınacaktır. 35 dakikayı geçen setler diskalifiye olacaktır.

– Katılım setlerinin Battle of the DJs için özel olarak kaydedilmesi ya da daha önce yayınlanmamış olması gerekmektedir. Daha önce yayınlanmış olan setler geçersiz sayılacaktır.

– Katılım setinin açıklama kısmına “Ad, Soyad, Yaş, İl, Kısa DJ’lik Geçmişi & Biyografi, Katılım Setinin Tarzı ve Tracklist” bilgileri eklenmelidir. Bu bilgiler aynı zamanda [email protected] adresine katılım setinin linki ile birlikte e-mail olarak gönderilmelidir.

– Katılım setinin “Tags” kısmına “rbbodj2022” tagi eklenmelidir.

– Son başvuru tarihi sonrasında jüri ön elemesi yapılıp 4 asil, 2 yedek finalist seçilecektir ve finalistler radyo boğaziçi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

– Tüm final performansları Pioneer CDJ-2000 Nexus ve DJM-900 Nexus’tan oluşan setup ile yapılacaktır. Live performans sergilemek isteyen finalistler kendi enstrümanlarını /ekipmanlarını getirerek live performans sergileyebilirler fakat herhangi bir software kullanılması yasaktır. 

– radyo boğaziçi gerekli gördüğünde asil finalist DJ’lerden final öncesi performans isteme hakkına sahiptir.

12 Haziran’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te seyircili olarak gerçekleşecek olan finalde finalistlerden sonra Anna Reusch ve Mehmet Özbek’in setleriyle parti devam edecek. Ödüller ve yarışma detayları için etkinlik sayfasına göz atmayı unutmayın.

Yazı: Eftelya Koyuncu