“Rakılı Ajanda 2021”in yeni yıla ahbap olacak müzikleri

Rakılı Ajanda 2021 sayfalarına üretimlerini takipte olduğumuz, beğenilerini merak ettiğimiz birçok müzisyen ve DJ ortak oldu. Her ay için bir müzisyen ya da gruptan, hayatlarında önemli yer kaplamış, çilingir sofralarının daimi eşlikçisi olan albümlerden  üç tanesini seçmelerini istedik. İlk akla gelen  şarkıları, albümleri düşünmeyin. Can Güngör, sonbahar günlerinde kurulacak sofraya Beach House’un hülyalı dünyası eşliğinde oturmayı tavsiye ediyor örneğin. Lalalar’dan Ali Güçlü Şimşek ise lise arkadaşlarıyla sofrada buluşunca Secret Chiefs 3 açmanın macera dolu olacağı görüşünde. İdil Meşe’nin masasındakileri ritmiyle tılsımlayacak müzikler dinlemek istediği zaman koyduğu albüm de Netam’ın Yabani’si.

Dahası, Hindistan’dan İtalya’ya, Lübnan’dan Japonya’ya dünyanın dört bir yanına uzanan lezzet turumuza müzik de eşlik ediyor tabii. Mutfağına konuk olduğumuz her ülkeden, keşiflik bir müzisyen ya da grup önerimiz de var.

Ajandada her ayı üretimleriyle ilham veren sanatçı, müzisyen, yazar, oyuncu ve şeflerden umuda dair alıntıları ve düşünme pratikleriyle başladığımızdan daha önce bahsetmiştik. Melike Şahin, Kalben, Gazapizm gibi müzik insanlarının umuda dair hayal kurma egzersizlerine de kulak veriyoruz yıl boyunca. 

Rakılı Ajanda 2021’in tüm müzikleri bir listede birleşti. Ortaya türler, coğrafyalar, dönemler arasında süzülen 6 saatlik bir çalma listesi çıktı. Yeni yılın da bu liste gibi renkli ve sürprizli olması dileğiyle.