Rakılı Ajanda 2022’nin çok sesli müzik haritası

Hayallerden ödün vermeden yeni yıla girmeye çağıran Rakılı Ajanda 2022, birlikte olmanın türlü hâllerini kutlarken kulaklara ilham veren ezgiler serpmeyi de ihmal etmiyor. Peki ajanda sayfalarından hangi müziklere çıkıyor yolumuz?

48 konukla birlikte oturduğumuz sofrada aramızda müzisyenler de var tabii. Ajandada kolektif üretmeye dair sorularımızı yanıtlayan Eda Baba, Canozan, Ekin Beril ve Islandman’den inciler var. Malum, Rakılı Ajanda 2022 gezegenin dört bir yanından keşif rotaları, gelenekler, lezzetli yancı tariflerini de her ayın rakı menüsünde buluşturuyor. İlhamını bu yolculuklar ve sebeplenmelerden alan aylık çalma listeleri, sene boyunca size eşlik etmesi için hazırlandı. Her biri dünyanın farklı köşelerinden çok sesli parçalardan oluşuyor. Hem yeni seslerle tanışmaya hem eşliğinde kadeh tokuşturmaya davet ediyor.

Şarkılarla Rakılandık

Her aya özel kurgulanmış Şarkılarla Rakılandık başlıklı 15’lik listelere karekodlarla ulaşmak mümkün. Örneğin Portekiz mutfağını sofraya taşıdığımız ağustos ayının listesinde fado, dümeni Meksika’ya kırdığımız eylül ayının listesinde mariachi titreşimleri ön planda. 25 Mayıs Bağırarak Şarkı Söyleme Günü’nden hareketle, ayın Şarkılarla Rakılandık listesinde hep birlikte söylemelik birkaç şarkı tavsiyemiz de mevcut.

Ayrıca müzik, ajandada her ay sizi karşılayacak çizerlerin illüstrasyonlarına da sızıyor tabii. “Arkadaşlarınla konserde karşılaştınız, rakılarınızı tokuşturuyorsunuz. Sahnede kim var?” diye sorduğumuz çizerlerden Efe Karadağlı, bir Ramones konserine götürüyor. Pelin Aysan’ın çizimiyle Birsen Tezer konserinde buluyoruz kendimizi. Burak Beceren ise Sezen Aksu eşliğinde kaldırıyor kadehini.

Rakılı Ajanda 2022’yi seçili kitabevleri ve online kitapçılarda bulabilir, ayrıca Anason İşleri Yayınları üzerinden de edinebilirsiniz.