Rakılı Ajanda 2023 yine nefis çizerlerle tanıştırıyor

Hayal kurmanın gücünü hatırlatan Rakılı Ajanda 2023; bu hayalleri sayfalarına yine iç açan, heyecanlandıran, rengârenk illüstrasyonlarla taşıyor. Rakılı Ajanda, her edisyonunda olduğu gibi 2023’te de yıl boyu farklı çizerler ve özgün stilleriyle tanışma fırsatı sunuyor.

Belkıs Aksu Çelebi – Kasım

Her ayın açılışını yapan illüstrasyonlar, 12 ayrı çizere sorduğumuz “İçinden rakı, muhabbet, beraberce hayal kurmak geçen bir ay zihninde nasıl canlanıyor?” sorusunun yanıtları. Şubat ayı çizeri Başar Bellisan, karlar içinde kurduğu sofrasına martıları, kedileri, kardanadamları davet etmiş. Marta geldiğimizde, kendimizi Ezgi Arslan’ın girls night out’unda kadeh kaldırırken buluyoruz. Mayıs ayını Hande Koçhan’ın deniz bisikletlerinde, güneş ışınlarıyla karşılıyoruz. Haziran sıcağında ferahlamanın en iyi yolu, Can Dağlının renk, dalga ve yeşilliklerinde saklı. Sinan Artan, içinden müzik, üzüm ve antik mimari geçen eylül kompozisyonuyla sonbaharı aralıyor. Battaniyelere sarılıp deniz kenarında yayılmalı ekim akşamlarının keyfine ışınlıyor Eylül Deniz Ergun. Kasım ayının çizeri Belkıs Aksu Çelebi’yle buluşma noktamız ise hem Huysuz Show’u hem açık mikrofon gecelerini anımsatan hayalî bir salon. 

Yaren Yavuz – Enerji Tasarrufu Haftası

Rakılı Ajanda 2023’te her ayın çizeri, o aydan kimi özel günler için de vinyetler hazırladı. Enerji Tasarrufu Haftası’nın başlangıcı olan 11 Ocak’ta Yaren Yavuz’la kadehleri mum ışığında tokuşturuyoruz örneğin. 22 Nisan Dünya Günü’nde Uğur Acil’in illüstrasyonuyla nefesimizi tutup sualtı dünyasına dalıyoruz. 22 Temmuz Hamak Günü’nde Fatih Öztürk’ün çizimiyle bir hamakta sallanıyoruz. Kobe Bryant günü olan 24 Ağustos’ta Erdem Yıldız’ın kaleminden Kara Mamba’yı anıyoruz. Rakılı Ajanda 2023’ün kapak illüstrasyonunu da yapan Oğul Öztunç ise 8 Aralık Zaman Yolculuğu Yapmış Gibi Davranma Günü’nde bir yuduma yüzlerce yıl sığdırıyor.

Ayrıca, ajandada her ay Tülin Özen, Kum, Deniz Temel, Ahsen Eroğlu, Mabel Matiz gibi farklı disiplinlerde üreten konuklarımızla hayal kurmaya dair yapılmış röportajlar var ve her birine Sadi Güran tarafından hazırlanmış portre illüstrasyonlar eşlik etmekte. 

Rakılı Ajanda 2023’ü seçili kitabevleri ve dijital kitap satış platformlarının yanı sıra Anason İşleri’nin web sitesinden de edinmek mümkün.