RASTGELE: Hayal Köseoğlu’nun bugüne kadar öğrendiği 10 hayat kurtarıcı hack

Televizyon, sinema ve tiyatro işleriyle tanıdığımız başarılı oyuncu Hayal Köseoğlu, şu sıralar Mucize Doktor dizisiyle ekranlarda. Ayrıca kendisi son yıllarda tutkuyla bağlı olduğu müzikal üretimleriyle de karşımıza çıkmakta. Hayal Köseoğlu’nun size bazı hayat kurtarıcı hack önerileri var. 

Bira-buz-limon suyu hacki: Biranın yarattığı şişkinlik hissinden kurtulmak isteyenler için muhteşem bir hack. Sanırım Peru’da bira tuz eşliğinde, bu şekilde içiliyor ama ben ödemden nefret ettiğim için tuzu tercih etmiyorum. Bu sayede biranızın tadını çıkarırken yürüyen ekmek gibi hissetmeden geceye devam edebilirsiniz.

Kemerin sallanan ucundan kurtulma hacki: Eğer beliniz benim gibi vücudunuzun geri kalanına göre süper inceyse kemerle bunun altını çizmek isteyebilirsiniz. Ama belinize kemer bağladığınızda kemerin boşta kalan ucunun rahatsız edici bir şekilde sallandığını gözlemleyebilirsiniz. Bunun için çözüm çok basit: Pattafix! Kemerin boşta kalan ucunu minik bir pattafix müdahalesiyle sabitleyebilirsiniz.

Çilingirsiz kapı açma hacki: Unutkanlık, özellikle yay burçları için hem zamana hem cüzdana yüklenen bir şeydir fakat bunu ara ara herkes deneyimleyebilir. Eğer benim kadar unutkansanız bu hack ile çilingir ücretinin aylık bir harcamaya dönüşmesinin önüne geçebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey: Kimlik. Kimliğinizi kapının alt kısmından sokun ve yukarı doğru sürükleyin. Bir yerde takılacak. İşte o takıldığı yer kilit. Kimliği tam o takıldığı yerde yukarı çapraza doğru ittirip, kapıyı itip çekmeye başlayın. Yaklaşık 10 saniye sonra eviniz hazır. Tabii kapı kilitli değilse.

Telefon sabitleme yöntemi: Eğer bir şey izlemek izliyorsanız ve telefonunuzu dayayacağınız bir yer yoksa güneş gözlüğünüzü kapatıp ters çevirip masaya koyun. Telefonunuzu yerleştirebiliceğiniz, mükemmel bir alan göreceksiniz. Şimdi keyifle istediğinizi izleyebilirsiniz.

“Chop suey”den kurtulun: Hayatımda en nefret ettiğim şeylerden biri çöp suyudur fakat üşengeç bir ev temizliyicisi olduğum için genelde yarı dolu şişeleri çöpe atabiliyorum. Veya bazı sebzeler de, en dikkatlimizin bile çöp suyuyla karşılaşmasına sebep olabilir. Bunun için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri, size aynı zamanda nostalji rüzgârı da yaşatacak. Evde her zaman gazete bulundurun. Çöp torbasını taktığınızda dibine birkaç tane gazete yerleştirmeniz üzerine gelecek sıvıları emip çöp suyu free bir hayat yaşamanızı sağlayacaktır.

Bilgisayar alarmı: Eğer çok zor uyanıyorsanız ve alarmı erteleyip günün ortasında şaşkın bir şekilde uyanma potansiyeline sahipseniz, bilgisayarınıza indireceğiniz bir alarm programı evi telefonun iki katı inleteceği gibi, ertelemesi de çok daha kompleks olduğu için uyanmanıza sebep olacaktır.

Eviniz artık her şeyi yutamayacak: Benim gibi birçok küçük aksesuara sahipseniz fakat bu aksesuarlara sahip çıkma dürtüsü içinizde yoksa, evde kıyıda köşede birçok minik küpe ve yüzük sizi bekliyor olabilir. Hatta ne acıdır ki birçok kez sevdiğiniz bir aksesuarınız elektrikli süpürge tarafından yutulmuş olabilir. Yapmanız gereken tek şey, haftada bir elektrikli süpürgenin ucunu çıkarıp yerine ince bir külotlu çorap gerdirmek. Bu şekilde evi süpürdüğünüzde aksesuarlarınızın çoğunun elektrikli süpürge tarafından yutulmadan karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Yumurta hacki: Durmadan yumurta yiyenlerden misiniz? Ben de. Yumurta soyarken  parmaklarda ufak yanıklar, “lanet olsun ya bir yumurta yicez be”ler ve yumurtanın yarısını hiç etmeler yaşanmasın ister miydiniz? Tek yapmanız gereken, haşlama suyuna bir kaşık karbonat dökmek. Eforsuz, nur topu gibi bir yumurtaya kavuşmanın püf noktası.

Şarap açacağım yok: Şarap açacağınız kayıp, uzun bir günün sonunda ayaklarınızı uzatıp bir kadeh şarap içmek istemiştiniz oysa… Fakat çözüm çok yakınınızda: Alet çantanız! Bir çiviyi tornavida yardımıyla mantara sokuyorsunuz, gerekirse birkaç çekiç darbesinden sonra çivi mantara iyice girdiğinde penseyle onu çekiyorsunuz. Çiviyi çekerken mantardan çıkmaması için sokarken dikkatli olmanız, mantarı çok yıpratmamanız gerekli. Alet çantanız da yoksa, şişeyi duvara fırlatıp kalan şarabı duvardan yalayabilirsiniz.

Küçük bir ocd beynim var: Eğer kapıyı kitledim mi, kediye suyu verdim mi, ocağı kapattım mı, fişi çektim mi gibi düşünceler sizi terörize ediyorsa bu eylemleri yaparken her seferinde saçma bir şey yapın. Örneğin ocağı kapatırken twerk yapmak ya da fişi çekerken aynada kendinize öpücük atmak gibi. Her seferinde farklı bir şey yapacak kadar yaratıcıysanız, “fişi çekmiş miydim? Haa evet, ben niye böyle biriyim acaba?” şeklinde sizi terörize eden bir diğer düşüncenize zıplayabilirsiniz.


Yükleniyor...