RBMA Radio İstanbul için geri sayım başladı

Red Bull Music Academy Radio ve Bant Mag.’in 11-20 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek RBMA Radio İstanbul programı için güçlerini birleştirdiği etkinlik 10 gün boyunca çeşitli konserler, performanslar ve radyo programlarına ev sahipliği yapacak.

11-20 Kasım tarihleri arasında Pera 64’e kurulacak olan RBMA Radio İstanbul radyo stüdyosundan yapılacak olan canlı yayınlar dijital olarak müzikseverler ile buluşacak. On gün boyunca gerçekleşecek 60 radyo programında tam yetmiş müzisyen, RBMA Radio’nun konuğu olacak. Yerli müzik sahnesinde son dönemde dikkat çeken isimlerin yanı sıra Türkiye’deki müzik sahnesinde iz bırakmış efsanevi isimleri de konuk edecek etkinliğin programı için RBMA Radio ve Bant Mag. güçlerini birleştirdi. Mirkelam, Yeni Türkü, Gökçen Kaynatan, Zafer Dilek ve daha birçok yerli efsanevi müzisyenin konuk olacağı “yerli efsaneler” kuşağının yanı sıra canlı performanslar, plak şirketleri ve kolektiflerin de yer alacağı programlar on günlük yayının detaylarından sadece bazıları. Can Güngör, Gaye Su Akyol, Baba Zula, Ah! Kosmos, İnsanlar, Ethnique Punch, 90BPM ve birçok farklı türde üretim yapan ismin konuk olacağı radyo programlarını buradan takip etmek mümkün.

On gün boyunca kesintisiz olarak sürecek olan radyo yayının yanı sıra İstanbul’daki birçok mekanda da çeşitli konserler ve etkinlikler gerçekleşecek. Bant Mag.’in yeni mekanı Bant Mag. Havuz, RBMA Radio İstanbul etkinlikleri kapsamında 12 Kasım Cumartesi akşamı Berke Can Özcan’ın projesi Big Beats Big Times‘ı konuk ağırlayacak. 11 Kasım Cuma akşamı Babylon’da genç elektronik müzik prodüktörü Motor City Drum Ensemble; Amsterdam yeraltı sahnesinden Young Marco ve geçtiğimiz yıllarda Red Bull Music Academy’nin konuğu olmuş müzisyen Ahu sahnede olacak. İstanbul’daki en eski ve kült mekanlardan olan El Hamra Sineması’nda Fuck Buttons üyesi İngiliz prodüktör ve DJ Benjamin John Power’ın solo projesi Blank Mass, 17 Kasım akşamında RBMA Radio İstanbul kapsamında müzikseverler ile buluşacak. 13 Kasım’da Arkaoda’da RBMA’nın bu sene Türkiye’den katılımcısı olan İskeletor; geçtiğimiz aylarda Flying Lotus’un plak şirketi Brainfeeder’dan yayınladığı kaydı ile dikkat çeken Hollandalı prodüktör Jameszoo ve Blacktrix’ten Bawer peşpeşe bir performans gerçekleştirecek. Yine 17 Kasım akşamında büyüleyici Kırım Kilisesi’ne konuk olacak efsanevi müzisyen Gökçen Kaynatan, unutulmayacak bir performans için sahnedeki isim olacak. RBMA Radio İstanbul kapsamındaki konserler 19 Kasım akşamında Indigo’daki Mano Le Tough ve Tufan Demir performansları ile sona erecek.