RBMIST: Gaye Su Akyol ve Bubituzak’tan “Yılmayan Şeytan”a yeni müzikler

Red Bull Music Festival İstanbul süresince her gece Kadıköy Sineması’nda gerçekleştirilecek Türkiye’den B-Movie gösterimleri arasında Yılmaz Atadeniz’in 1972 yapımı Yılmayan Şeytan ’ı da bulunuyor. Filmin festival kapsamında gerçekleşecek gösterimine, Gaye Su Akyol ve Bubituzak da Yılmayan Şeytan için yaptıkları yeni müzikleri canlı olarak seslendirerek eşlik edecek.

Yeşilçam tarihinden 1950’lerden 1980’lere uzanan bir dönemden yapımlara eğilecek özel sergiler, söyleşi ve gösterimlerle birlikte Red Bull Music Festival İstanbul’un örtük temalarından birinin B-Movie olduğunu söylemek mümkün. Kadıköy Sineması’nda 26-30 Eylül tarihleri arasında gece yarısı seanslarında izleyiciyle buluşacak diğer filmler de Tarkan: Viking Kanı, Süpermen Dönüyor, Şeytan ve Dört Yanım Cehennem olacak.

Başrollerinde Kunt Tulgar, Mine Mutlu ve Erol Taş’ın yer aldığı film, 1970’li yıllarda üç farklı isimle vizyona girmiş. Yılmayan Şeytan ’ın yanı sıra Bakırbaş ve Ölümsüz Şeytan isimleriyle de izleyicilerle buluşan filmin RBMIST gösterimi 27 Eylül gecesi gerçekleşecek. Gaye Su Akyol ve Bubituzak’ın eşliğiyle bir sinekonser olarak izlenebilecek filmin öncesinde de Can Evrenol, Güven Erkin Erkal, Melikşah Altuntaş ve filmin başrol oyuncularından Kunt Tulgar’ın bir söyleşisi gerçekleşecek.

Etkinlik detayları ve biletler için buraya tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=uh8GSC5ZCvs