Red Hot Chili Peppers yeni albüm çalışmaları için stüdyoya geri dönüyor!

Geçtiğimiz yıl kayıtları başlayan on dördüncü Red Hot Chili Peppers albümünün hazırlıkları, basçı Flea’nin şubat ayında kolunu kırmasının ardından yarıda kalmıştı. Flea geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada kolunun iyileştiğini ve grubun bu hafta stüdyoya geri dönüyor olduğunu müjdeledi!

Son albümü I’m With You‘yu 2011 yılında yayınlayan RHCP, yeni albüm için ünlü prodüktör Danger Mouse ile çalışıyor. The Black Keys, Gorillaz, Beck, MF Doom, Norah Jones gibi isimlerle çalışmış olan Danger Mouse, grubun 1991 yılından bu yana her albümünü birlikte kaydettiği prodüktör Rick Rubin’in ardından çalıştığı ilk isim olacak.

Flea, geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda yeni albümün eşliğinde dans edilmesi kolay bir albüm olacağını ve albümde grup için epey içe dönük şarkıların yer aldığını vurgularken, şarkıların çalması epey keyifli şarkılar olduğunu vurgulamıştı.

Henüz yayın tarihi bilinmeyen albümün 2016 başlarında raflarda olması bekleniyor. Aşağıda ekibin 1991 tarihli kült albümüne ismini veren şarkı olan “Blood Sugar Sex Magik”i dinleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=L5bCMLIA5Fk

Yükleniyor...