Rian Johnson imzalı “Knives Out”un devam filmi çekilecek

Star Wars: The Last Jedi’ın yönetmeni Rian Johnson’ın imzasını taşıyan Knives Out, geride bıraktığımız eylül ayında düzenlenen 44. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde övgüyle karşılanmıştı. Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, Katherine Langford, Lakeith Stanfield, Jaeden Martell ve Christopher Plummer gibi önemli isimleri bir araya getiren film, Amerika’da vizyona girmesiyle gişede de hatırı sayılır bir başarı yakaladı. 

Knives Out, Harlan Thrombey adındaki bir suç romanı yazarının 85. doğum gününde ölü bulunmasının ardından, dedektif Benoit Blanc’un Thrombey’in evindeki herkesi sorgulamaya başlamasıyla seyirciyi “Katil kim?” arayışına çıkarıyor. Bu arayışı mizahi bir anlatıyla sürdürerek türün kodlarına farklı bir bakış sunan film için müjdeli haber geldi: Devam filmi Knives Out 2 çekiliyor!

Rian Johnson, Knives Out 2’nun hikâyesini geliştirmeye çalıştığını açıkladı. İkinci filmde yeni karakterlere yoğunlaşacağını söyleyen yönetmen, çekimler için gelecek yılı işaret etti. Filmde Daniel Craig’in bir kez daha Benoit Blanc karakterini canlandıracağı da kesinleşti. 

Yönetmenin ismi ve detayları henüz bilinmeyen bir Star Wars üçlemesi üzerine çalıştığını da hatırlatalım.

Yazı: Mine Metin

Yükleniyor...