Rian Johnson ve “The Last Jedi” filmini konu eden belgesel, galasını SXSW kapsamında yapacak

Star Wars serisinin sekizinci filmi olan The Last Jedi, serinin tutkunları tarafından karışık tepkiler toplamıştı. Rian Johnson’ın yönettiği filmin perde arkasını konu eden The Director and The Jedi isimli belgesel, galasını önümüzdeki ay South by Southwest kapsamında yapacak.

Emmy ödüllü Anthony Wonke ve ekibinin çekimlerin tamamı boyunca sette ekiple birlikte bulunarak hazırladığı belgesel hakkında ilk açıklama yapan isimlerden biri, serinin başrol oyuncularından Mark Hamill oldu. The Director and The Jedi için “Film yapma sürecine derin bir bakış getiren bir belgesel” tanımını yapan Hamill, söz konusu yapımın bu konuda yapılmış en iyi belgesellerden biri olduğu görüşünde.

Belgesel, The Last Jedi filmi için Rian Johnson’ın yönetmen ve senarist olarak seçilmesinin ardından yaşananları gözler önüne serecek. Çocukluk yıllarından bu yana bir Star Wars hayranı olan Johnson’ın prodüksiyon anlamında yaşadığı sıkıntılar, senaryonun hazırlık aşamaları ve Carrie Fisher’a vedası gibi detayların izleyiciyle buluşacağı belgesel, SXSW gösteriminin ardından Blu-Ray ve DVD formatlarında satışa çıkacak.