Richard Linklater imzalı “Last Flag Flying”den ilk fragman

Before Sunset, Boyhood ve A Scanner Darkly gibi filmleriyle tanınan usta yönetmen Richard Linklater’dan yeni bir uzun metraj geliyor. Last Flag Flying ismini taşıyan ve oyuncu kadrosunda Bryan Cranston, Steve Carell ve Laurence Fishburne’ü bulunduran filmden ilk fragman görücüye çıktı.

Komedi ve dramı bir araya getiren Last Flag Flying, Vietnam’da beraber savaşan üç eski dostun yeniden bir araya gelişi ve bu buluşmanın ardındaki dokunaklı hikayeyi konu ediyor. Senaryosu da Linklater’a ait olan film, galasını New York Film Festival’ın açılış gecesinde yapacak.

Yapımını Amazon Studios’un üstlendiği filmden yayınlanan ilk fragman aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

Önümüzdeki dönemde vizyona girecek diğer Richard Linklater filmleri de epey merak uyandırıyor. Oyuncu kadrosunda Cate Blanchett, Kristen Wiig ve Judy Greer’in yer aldığı roman uyarlaması Where’d You Go, Bernadette ile 2018 baharında bir kez daha karşımıza çıkacak olan yönetmen, sahte bir doktor olan John Brinkley’nin hikayesini anlatan bir film için de hazırlıklarını sürdürüyor. Söz konusu filmde başrolü daha önce de Linklater’la çalışmış olan Robert Downey Jr. üstlenecek.