“Rick and Morty” ve “Dungeons and Dragons” aynı evrende buluşuyor

Rick and Morty ’nin yeni sezonu için gelen kafa karıştırıcı açıklamaların ardından, bu sefer seri hakkında ilginç bir haber geldi. Bir süredir Oni Press tarafından çizgi roman uyarlamaları yayımlanan Rick and Morty , ünlü RPG oyunu Dungeons & Dragons ’la aynı evrende kesişecek.

Dungeons & Dragons’ın çizgi roman haklarını elinde bulunduran IDW Publishing ve Oni Press’in ortaklığıyla hayata geçecek crossover çizgi roman serisini The Avengers yazarlarından Jim Zub ve The Kingkiller Chronicles’la tanınan Patrick Rothfuss yazacak. Çizimlerse özellikle Fear & Loathing in Las Vegas’ın IDW tarafından basılan çizgi roman uyarlamasına imza atan Troy Little tarafından yapılıyor.

Rick and Morty’nin sürekli farklı paralel evrenlere ziyaretlerde bulunduğunu düşünecek olursak, bu tür crossover yayınların sayısının yakın gelecekte artacağını tahmin etmek çok da güç değil. Ağustos ayında yayına başlayacak seri hakkında konuşan Patrick Rothfuss, Rick and Morty’yi tüm kalbiyle sevdiğini ve Dungeons & Dragons oyununu da çocukluk yıllarından beri sürekli oynadığını dile getirdi: “Bana bu ikisini kesiştirecek bir çizgi roman yazma teklifiyle geldiklerinde her şeyimle bu projeye dalacağımı söyledim!”

Serinin ne uzunlukta olacağı ve varyant kapaklarının kimler tarafından çizileceği de önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

rick-and-morty-dungeons-and-dragons-crossover-1100299