“Rick and Morty”nin beşinci sezonundan eskiz klip

Fenomen Adult Swim dizisi Rick and Morty’nin beşinci sezonundan ilk görüntüler gün yüzüne çıktı. Yayımlanan ilk klip, pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen San Diego Comic-Con’un çevrimiçi ayağı Comic-Con@Home aracılığıyla paylaşıldı. 

Animasyon süreci tam olarak tamamlanmamış gözüküyor, çizimler hâlâ eskiz düzeyinde ve ses efektleri yok; lakin gördüklerimiz hâlâ diziye yaraşır şekilde absürt ve komik. Klipte, ikiliyi her zaman olduğu başlarını belaya sokmuş durumda göreceksiniz.

Çevrimiçi panel sırasında beşinci sezonun yayın tarihi açıklanmadı, ama bu yılın sonlarında veya 2021 içinde kavuşacağımızı ön görebiliriz. Dizinin yaratıcısı Dan Harmon, beşinci sezon için yazım aşamasının tamamlandığını; yaratım sürecinin Zoom üzerinden, çevrimiçi görüşmelerle gerçekleştiğini belirtti. Üretimdeki zorunlu yavaşlamaya rağmen, altıncı sezon senaryosu üzerinde çalışmaya başlamışlar bile.

2018’de -yani üçüncü sezondan sonra- Adult Swim, 70 Rick and Morty bölümü sipariş etmişti. Beşinci sezonla birlikte önümüzde 60 bölüm daha var; bu da hit dizinin, daha uzun yıllar bizimle olacağını gösteriyor.

Yazı: Merdan Çaba Geçer

Yükleniyor...