Rock & Roll Hall of Fame 2020 sınıfı açıklandı

Ekim ayında kapsamlı bir listeyle 2020 adaylıklarını açıklayan Rock & Roll Hall of Fame, mayıs ayında gerçekleşecek törende onurlandırılacak müzisyen ve grupları duyurdu. 

2020’lerin ilk Hall of Fame sınıfı bakın kimlerden oluşuyor: Nine Inch Nails, Whitney Houston, The Doobie Brothers, The Notorious B.I.G., T-Rex ve Depeche Mode. Altıncı kez kendine aday listesinde yer bulan efsanevi Alman grup Kraftwerk, bir kez daha adaylıkla yetinecek. Rock & Roll Hall of Fame 2020 sınıfına dahil edilen altı isimden dördü ilk kez bu unvana aday gösterilmişti. İlk yayını üzerinden 25 yıl geçen müzisyenlerin Hall of Fame’e aday gösterilebildiğini bir kez daha hatırlatalım.

Bu seneki aday listesinden Hall of Fame unvanı için beklemeye devam edecek diğer isimler arasında Judas Priest, Todd Rundgren, Soundgarden, MC5, Thin Lizzy ve dinleyici oylarıyla listeye katılan Dave Matthews Band var.

Müzik dinleme alışkanlıklarının dramatik bir şekilde değiştiği 2010’ların ardından, müzisyenlerin ve grupların sistematik bir şekilde onurlandırılmasının yeni jenerasyonlar için ne ifade ettiği merak konusu. Kültürel bir ikon halini almış Biggie ya da “tüm zamanların en fazla ödül kazanmış kadın müzisyeni” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda da karşılaşabileceğimiz Whitney Houston gibi isimlerin, hayatlarını kaybettikten sonra dahil olduğu Hall Of Fame’in önümüzdeki yıl artık inadı bırakıp Kraftwerk’e de hakkını teslim etmesini temenni ediyoruz.

Yükleniyor...