Rooney Mara, Guillermo Del Toro’nun yeni filminin oyuncu kadrosuna katıldı

Guillermo Del Toro’nun yeni filmi Nightmare Alley’nin oyuncu kadrosu şekilleniyor. Cate Blanchett ve Bradley Cooper’la birlikte kamera karşısına geçeceği açıklanan son isim Rooney Mara oldu.

Yönetmenin Oscar ödüllü filmi The Shape of Water’ın ardından çekeceği ilk uzun metraj olan Nightmare Alley, William Lindsay Gresham’ın 1946’da yayımlanan romanından uyarlanıyor. 1947’de de bir film uyarlaması çekilen Nightmare Alley, bir psikiyatrist ve dolandırıcının insanları manipüle edip paralarını almak üzere yaptığı iş birliğini konu ediyor. Chicago’da bir karnavalda geçecek filmde, dolandırıcı Stan karakterini Bradley Cooper canlandıracak. Rooney Mara da Stan’in sevgilisi Molly’ye hayat verecek.

Nightmare Alley, aynı zamanda 2015’in dikkat çeken yapımlarından Carol’ın başrol oyuncuları Cate Blanchett ve Rooney Mara’yı bir araya getirecek. Senaryosu da Del Toro ve Kim Morgan ikilisi tarafından yazılan film 2020’de vizyona girecek.

Son olarak Mary Magadelene filminde izlediğimiz Rooney Mara’nın yakın gelecek projeleri arasında Garth Davis’in yöneteceği ve Somali’de rehin alınan bir gazeteceyi konu edecek gerilim filmi A House in the Sky var.