Ross Halfin fotoğraflarıyla Eddie Van Halen’a saygı duruşu

6 Ekim 2020’de hayatını kaybeden ikonik gitarist Eddie Van Halen anısına özel bir fotoğraf kitabı hazırlanıyor. 

1970’lerin sonlarından bu yana Iron Maiden, The Who, Black Sabbath gibi grupları fotoğraflayan ve rock müzik dünyasına en özel bakışları sunan sanatçılardan biri olan Ross Halfin’in Van Halen fotoğraflarını derleyecek kitap, Rufus Publications etiketiyle yayımlanacak. 320 sayfalık derlemenin ismi de Edward Van Halen by Ross Halfin.

Basın bülteninde “Rock müziğin çalınışını ilelebet değiştiren müzisyen” olarak tanımladıkları Van Halen’ın hem klasikleşmiş hem de daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğraflarını bir araya getirecek kitap, haziran ayında raflarda olacak. Önsözü Black Sabbath gitaristi ve Van Halen’ın yakın dostu Tony Iommi tarafından kaleme alınan kitapta, fotoğraflara müzik yazarı Mark Blake’in biyografik makalesi eşlik edecek.

Kitap için iki versiyon hazırlanmış. Özel basım Edward Van Halen by Ross Halfin kitabı bir elektro gitar kasası şeklinde kesilmiş metal bir kapakla geliyor. İçinde Halfin tarafından imzalanmış çeşitli fotoğraf baskıları da var. Tabii fiyatı da normalinin üç katı. Detaylar için buraya.