Rupert Grint, "Snatch"in televizyon uyarlamasında rol alacak

Harry Potter filmlerinde canlandırdığı Ron Weasley karakteriyle tanınan Rupert Grint, ünlü Guy Ritchie filmi Snatch‘in televizyon uyarlamasında karşımıza çıkacak. Sony’nin streaming servisi Crackle’da önümüzdeki yıl yayınlanacak dizi, Snatch filminden yola çıkarak yazılmış yeni bir hikaye anlatıyor olacak.

Daha önce Dougray Scott ve Ed Westwick’in de rol alacağı açıklanan dizinin çekimleri önümüzdeki hafta Manchester’da başlayacak. Yazılanlara göre, dizi Snatch‘in birebir bir uyarlaması olmayacak ve izleyicilere benzer bir atmosferde yeni bir olay örgüsü sunacak. Bu anlamda yoldaki diziyi, Fargo‘nun dizi uyarlamasına benzetmek mümkün.

Rupert Grint’in dizide canlandıracağı karakterin de Charlie Cavendish isimli enerjik ve hilekar bir karakter olacağı açıklandı. 2009 yılında vizyona giren aksiyon filmi Dead Man Running‘in yönetmeni Alex De Rakoff’un senarist ekibinin başında olduğu dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Son olarak It’s Only a Play isimli Broadway yapımında rol alan Grint’in yapımcılarından biri olacağı diziyle ilgili gelişmeler merakla bekleniyor.

Aşğaıda 2000 yılında vizyona giren ve başrollerinde Brad Pitt, Jason Statham, Benicio Del Toro gibi isimleri izlediğimiz kült Guy Ritchie filminin fragmanını görebilirsiniz.