Russian Circles sahalara döndü

Chicago çıkışlı post metal grubu Russian Circles, pandemi döneminin ardından sahalara dönüyor. Üçlünün yeni albümü yaz sonlarında yayımlanacak. İştah açıcı olarak boyun kaslarını gevşeten, saç döktüren nefis bir tekli paylaşıldı bile.

Advertisement

2004’teki kuruluşundan bu yana üretiminin temel yakıtı stüdyodaki doğaçlama seansları olan Russian Circles, dokuzuncu stüdyo albümü Gnosis için farklı bir rotayı takip etmiş. Mesafelenmenin de getirisi olarak bu kez bireysel şarkı yazım süreçleri deneyimlemişler. Russian Circles için bir ilk olan bu pratiğin getirisi olan yedi şarkının toplandığı albüm, 19 Ağustos’ta, 2011’den bu yana grubun tüm işlerinde olduğu gibi Sargent House etiketiyle yayımlanacak.

Gnosis’in ilk teklisi “Conduit”, akıllara Enter (2006) ve Station (2008) albümlerini getiren, baş döndürücü bir gitar riffi üzerine kurulmuş. Ayağa kaldıran, heyecanlandıran bir parça. 

Son albümü üzerinden üç yıl geçen Russian Circles, yeni parçalarının prodüksiyonu için bir kez daha Converge gitaristi Kurt Ballou ile çalışmış. Referanslar Ballou ile sınırlı değil. Kayıtların bir kısmı Steve Albini’nin meşhur Electrical Audio stüdyosunda yapılmış.

Gnosis kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda.

gnosis russian circles

1- Tupilak
2- Conduit
3- Gnosis
4- Vlastimil
5- Ó Braonáin
6- Betrayal
7- Bloom