“Saga” için geri dönüş zamanı

Image Comics’in bol ödüllü fantastik serisi Saga, üç yıl önce yayımlanan 54 numaralı maceranın ardından bir ara vermişti. Yazar Brian K. Vaughan, serinin yakında döneceğini duyurdu.

Star Wars serisinden fazlaca ilham alan Saga, hiç bitmeyen bir galaktik savaş etrafında şekilleniyor. Savaşın karşıt taraflarındaki iki asker, âşık olup tehlikeli ve eski bir dünyaya kırılgan, yeni bir hayat getirmek için her şeylerini riske atıyor. Vaughan’ın kaleme aldığı ve Fiona Staples’ın müthiş çizimleriyle hayat verdiği seri, 2013-2017 aralığında 12 Eisner ödülü, 17 Harvey ödülü kazanarak başarısını perçinledi. 

Türkiye’de Marmara Çizgi’nin yayımladığı serinin heyecan uyandıran geri dönüşüne dair henüz çok fazla bilgi yok. Brian K. Vaughan’ın çizgi roman efsanesi Bob Wiacek’in tedavisi için başlatılan kampanyaya dair yaptığı Instagram paylaşımı, bir şeylerin yaklaşmakta olduğunu kanıtlıyor: “Fiona ile Saga için sıkı bir çalışma hâlindeyiz. Bu uzayan molamızda sabrını yitirmemeye devam eden az sayıdaki kişiye minnettarız. İnanması zor olabilir ama yeni sayılar beklediğinize değecek türden olacak.” Merakla bekliyoruz.

Saga, Türkiye’de ve uluslararası alanda ses getirmiş üretimlerde bulunan çizerlerin ev günleri için çizgi roman tavsiyeleri verdiği listemizde Zeynep Özatalay’ın önerileri arasındaydı. Buradan ulaşabilirsiniz.


Yükleniyor...