Salon’un 2019 programına heyecan verici eklemeler

Önümüzdeki haftalarda Wooden Shjips, Jonathan Bree ve Marissa Nadler gibi isimleri izleyeceğimiz Salon, takvimine heyecan verici konserler eklemeye devam ediyor.Fransa’dan çıkan ve son yıllarda büyük ilgi gören elektropop ikilisi Agar Agar, şubatın son günü ve martın ilk günü gerçekleştireceği iki konserle Salon sahnesinde olacak. 80’lerin karanlık disko tınılarına selam duran şarkılarıyla Agar Agar’ın parti atmosferinde geçecek konserlerini bir kenara not almayı unutmayın.

Yerli sahnenin nispeten “yeni” isimleri de Salon sahnesinde boy göstermeye devam ediyor. Tan Deliorman ve Ozan Erverdi’nin psikedelik rock’tan funk’a, caz’dan Afrika tınılarına geniş bir ilham yelpazesine sahip yeni projesi The Kites, 15 Şubat akşamı Salon sahnesinde Audioban etiketiyle yayınlanacak ilk albümünün lansman konserini verecek.

https://www.youtube.com/watch?v=m4yoRqvPUcA

Geçtiğimiz haftalarda Demonation Festivali’nde de bir performans sergileyen, bağımsız sahnede son dönemlerde dikkat çeken dark wave akımının üyelerinden biri olan ELZ & THE CULT da yeni albümü Psychodrama’nın lansmanı için 16 Şubat’ta Salon’da olacak. Ekibin geçtiğimiz aylarda The Soft Moon’dan önce Salon’da etkileyici bir konser verdiğini hatırlatalım.

Bir başka albüm lansmanı da hip hop sahnesinden geliyor. DJ Artz ve Bugy’nin prodüksiyon dokunuşlarıyla hazırlanan ilk albümünün lansmanını gerçekleştirecek Ben Fero, trap ve hip hop ekseninde, vücut geliştirme ve NBA referanslarıyla dolu bir müzik yapıyor. Ben Fero, Orman Kanunları isimli ilk albümünün İstanbul’da gerçekleşecek ilk konserini 27 Şubat’ta verecek.