“Samurai Showdown”: Kült dövüş oyunu geri dönüyor

Japon video oyunu şirketi SNK, 1993 çıkışlı kült dövüş oyunu Samurai Showdown’ın yenilenmiş versiyonunu yayınlıyor. XBOX One ve PlayStation 4 için 25 Haziran’da satışa çıkacak oyundan yeni bir karakter tanıtım klibi geldi.

18. yüzyıl Japonya’sında geçen ve serinin şimdiye dek yayınlanan farklı versiyonlarında dönemin farklı mevsimlerine yayılan Samurai Showdown, manga ve televizyon uyarlamalarıyla da ilgi toplamıştı. Karakterleri de Japon efsaneleri ve tarihten referanslarla hazırlanan oyunun 1993 yapımı ilk versiyonunun bir remake’i olan yeni oyundan bir dizi tanıtım klibi yayınlanıyor. Karakter odaklı bu tanıtım kliplerinin ilkinde de tek gözlü kılıç ustası Jubei karşımızda.

Jubei, Japon efsanelerinden samuray Jubei Yagyu’dan ilham alarak hazırlanmış bir karakter. Efsaneye göre Jubei Yagyu, babasıyla yaptığı kılıç çalışmaları sırasında gözünü kaybediyor ve sonrasında durdurulamaz bir samuraya dönüşüyor. Samurai Showdown, sonraki aylarda PC, Google Stadia ve Nintendo Switch için de uygun formatlarla yayınlanacak.