Sandra Oh’lu Netflix kara komedisi “The Chair”den yeni fragman

Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın Netflix’teki ilk projeleri olan The Chair dizisinden ilk fragman yayınlandı. Killing Eve’in yıldızı Sandra Oh’un yanı sıra yönetmen ve yapımcı kimliğiyle de tanıdığımız Jay Duplass (Transparent) başrolleri paylaşıyor. Dizinin 6 bölümden oluşan ilk sezonu 20 Ağustos’ta, Netflix kataloğunda yerini alacak. Yayımlanan ilk fragman hemen şurada.

North Carolina’da akademik bir kaos

The Chair, prestijli bir üniversitede akademisyen olarak çalışan Ji-Yoon Kim’in hikâyesine odaklanıyor. Pembroke University bir profesörünün (Jay Duplass) neden olduğu krizi engellemek için harekete geçer. Bunun için ilk hamle Dr. Ji-Yoon Kim’i (Sandra Oh) İngilizce departmanına başkan olarak atamaktır. Ji-Yoon, bölümün başına geçen ilk kadın ve üniversitedenin az sayıdaki beyaz olmayan personelinden biri olarak çeşitli zorluklarla baş etmek zorunda kalır. Pozisyon değişikliğinden korkan iş arkadaşlarının arasında yeni idari sorumlulukları ve aile içi dengeleri sağlamaya çalışan Ji-Yoon, kendisini tam anlamıyla bir kaosun ortasında bulur.

Benioff ve Weiss’ın Game of Thrones’un ardından ilk projesi olacak The Chair’in yaratıcıları, oyuncu Amanda Peet ile akademisyen Annie Julia Wyman. İlk sezonda yönetmen koltuğuna oturan isim ise PEN15 ve Who Is America? ile hünerlerine şahit olduğumuz yönetmen Daniel Gray Longino.

Sandra Oh’un yanı sıra oyuncu kadrosunda Bob Balaban (Moonrise Kingdom), Holland Taylor (Hollywood), Nana Mensah (13 Reasons Why), Everly Carganilla (Yes Day) ve David Morse (The Green Mile) gibi isimler yer alıyor.

Yazı: Nursema Gür