Sarah Paulson ikinci “American Crime Story” sezonunda da oynamak istiyor

The People v. O.J. Simpson isimli ilk sezonuyla Amerika tarihinin en tartışmalı davalarından birini ustaca televizyona uyarlayan American Crime Story‘nin ikinci sezonuyla ilgili haberler gelmeye başladı. İlk sezonun başrol oyuncularından Sarah Paulson, 2005 yılında gerçekleşen Katrina Kasırgası’nı ve bu kasırganın kurbanlarını konu edecek olan ikinci American Crime Story sezonunda da oynamak istediğini dile getirdi.

Amerika tarihinin en yıkıcı doğal afetlerinden biri olan Katrina, tam 1.836 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olmuştu. 1928 yılında gerçekleşen Okeechobee Kasırgası’ndan bu yana ABD’deki en ölümcül kasırga olan Katrina, Sarah Paulson’a göre ABD hükümetinin işlediği büyük bir suç. Kasırga ve sonrasında yaşananların, ABD’ye has yanlış bir tutuma dair birçok referans taşıdığını ve bunun televizyona yansıtılacak olmasının çok güçlü bir adım olduğunu düşündüğünü söyleyen Paulson, dizinin ikinci sezonunda mutlaka yer almak istediğinin altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde The People v O.J. Simpson sezonunda avukat Robert Shapiro’yu canlandıran John Travolta’nın da yeni American Crime Story sezonunda rol almak istediği söylentileri gelmişti. Dizinin ilk sezonundaki oyuncu kadrosundan kimlerin ikinci sezonda karşımıza çıkacağı merak konusu. Ryan Murphy’nin yapımcılığını üstlendiği dizinin, ilk sezonuyla Emmy Ödülleri’nde de birden fazla dalda favori olacağı tahmin ediliyor.

Yükleniyor...