Sarah Paulson, yeni ''American Horror Story'' sezonunda Janis Joplin'i canlandıracağı iddialarını yalanladı

American Horror Story‘nin beşinci sezonu Hotel, bu sonbaharda vizyonda olacak. Dizinin oyuncu kadrosu ve karakterler hakkında detaylı bir liste ortaya çıkmış ve Sarah Paulson’un dizide Janis Joplin olarak yer alacağı iddia edilmişti. The Wrap dergisine bir röportaj veren Paulson, bu fikrin kulağa çok güzel geldiğini ama maalesef gerçek olmadığını dile getirdi.

Dizinin yaratıcılarından Ryan Murphy’nin beşinci sezonda Sarah Paulson’un en kötü karakteri canlandıracağını açıklaması hatırlatıldığında da, ünlü oyuncu dizinin ilk dört sezonunda hep hikayelerin iyi karakterlerinden biri olduğunu ve bu sezon bunun değişebileceğini belirtti. Özellikle dizinin başrolünde yer alacak Lady Gaga ile çok yakın olan bir karakteri canlandırdığını vurgulayan Paulson, eğer gerçekte de yakın arkadaşlar olamamaları durumunda bu rolü canlandırmanın kendisi için biraz mahcup edici olacağını sözlerine ekledi.

Bu yaz Los Angeles’ta çekimleri yapılacak American Horror Story: Hotel‘de, dizinin ilk dört sezonuna damgasını vuran oyunculardan biri olan Jessica Lange yer almayacak. American Horror Story izleyicilerinin, her sezon farklı karakterlerle görmeye aşina olduğu Evan Peters, Denis O’Hare ve Frances Conroy’un yine karşımıza çıkacağı Hotel, ekim ayında FX’te yayınlanmaya başlayacak.