Sean Gordon Murphy’nin orijinal Batman çizimlerinden oluşan online sergi

New York’taki Metropolis Gallery, DC Comics’in Batman: White Knight serisiyle tanınan çizer ve yazar Sean Gordon Murphy’nin orijinal eserlerinin görülebileceği online bir sergi hazırlığında.

Galerinin küratörü ve sahibi Vincent Zurzolo, Art of Sean Murphy sergisini şöyle tanımlıyor: “Ziyaretçilerin Sean’ın eşsiz ve huşu uyandıran orijinal eserlerini, tüm ihtişamıyla takdir edebilecekleri bir çevrimiçi gösteri olacak.” 

Küratör, Murphy’nin kendine özgü tarzını, çalışmalarındaki özgünlüğün hemen göze çarptığını ve eserlerindeki detayların ve özenli işçiliğin nadir görülen bir başarının eseri olduğunu dile getirip eserlerin orijinalliğine övgüde bulundu.

Sean Gordon Murphy’nin kariyerine yakın bakış

Sean Gordon Murphy, Savannah Sanat ve Tasarım Koleji’ne devam ederken çizgi roman resimlemeye başladı. DC ve Oni Press ile çeşitli projeler üzerinde çalıştı. 2005 yılında, genç yetişkin kategorisinde Amerikan Kitapçılık Ödülü’nü kazanan Off Road grafik romanını yazdı ve resmetti.

Murphy’nin ilk yüksek profilli çalışması Grant Morrison tarafından yazılmış, DC/Vertigo mini serisi Joe the Barbarian oldu. Kariyerine Scott Snyder ile birlikte çalıştığı American Vampire: Survival of the Fittest ve The Wake ile devam etti. Mark Millar ile Chrononauts; Rick Remender’la Tokyo Ghost projelerinde birlikte çalıştı.

İlerleyen yıllarda Scott Snyder ile daha fazla Batman çizgi romanı üzerinde çalışmaya devam etti, bu çalışmaları kendi kitabı The White Knight’a çevirmeden önce, DC / Vertigo’da da Punk Rock Jesus isimli seriyi yayımladı.

Art of Sean Murphy

Art of Sean Murphy’de ağırlıklı olarak sanatçının The White Knight serisindeki çalışmaları yer alacak. Sergideki orijinal işler 300 dolardan 15 bin dolara değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Üstelik yalnızca kapak ve iç sayfa çizimleri değil; kimi eskiz ve taslaklar da sergi kapsamında. 

Sergi, 21 Ocak Perşembe günü, Metropolis Gallery’nin sosyal medya kanalları aracılığıyla takip edilebilecek bir resepsiyonla açılacak. Sanatçıyla yapılacak röportaj da canlı yayımlanacak.Sergi, dünyanın en büyük klasik çizgi roman satıcısı ve çevrimiçi müzayede evi ComicConnect Metropolis Collectibles’ın bir parçası olarak New York’ta konumlanacak.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki