Sebastian Stan, Star Wars evrenine katılabilir mi?

Mark Hamill’in gençliğine fiziksel açıdan fazlasıyla benzeyen, dolayısıyla olası bir “Genç Luke Skywalker” rolü için yıllardır Star Wars hayranlarının bir numaralı tercihi olan Sebastian Stan, şu sıralar yeni dizisi Pam & Tommy için basın turuna çıkmış durumda. Esquire’a verdiği son röportajda konu döndü dolaştı Star Wars’a geldi; Luke Skywalker’ı oynama ihtimali sorusuna “Asla, asla deme” cevabını verirken, evreninin bir parçası olmaktan oldukça mutlu olacağını da söyledi.

Bahsi geçen röportajın ilerleyen bölümlerinde Mark Hamill ile yakın ilişkisi olduğunu ve sık sık iletişimde bulunduğunu da söyleyen Stan, Hamill rolü onun devralması konusunda istekli olduğunda ancak bir Star Wars filminde yer alacağının altını çiziyor. Hamill ile özel bir bağı olduğunu düşünen oyuncu, her Noel’de onu aradığını ve her zaman yanında yer alacağını da ekliyor.

Disney’in Return of the Jedi’ın devamını getirecek, yeni bir Luke Skywalker projesi geliştirme durumunda, rolün Hamill’den genç bir oyuncuya verilmesi gerektiği aşikâr. Star Wars evreninde benzer bir değişiklik, Han Solo rolünün Harrison Ford’dan Alden Ehrenreich’e geçişiyle gerçekleşmişti. Ufukta böyle bir proje var mıdır bilinmez ama Sebastian Stan’in oldukça istekli olduğunu, verdiği demeçler üzerinden söylemek mümkün.

Pam & Tommy ekran macerasına başladı

Marvel sinematik evreninin Bucky Barnes’ı olan Stan, şu sıralar 2 Şubat’ta prömiyer yapan yeni Hulu serisi Pam & Tommy ile gündemde. Dizide, Pamela Anderson (Lily James) ile Mötley Crüe davulcusu Tommy Lee’nin (Stan) dört günlük bir flörtün ardından gerçekleşen evlilikleri, çalkantılı romantizmleri, kişisel seks kasetlerinin çalınıp çevrimiçi olarak yayımlanışıyla yaşadıkları sansasyon dolu süreç gözler önünde.

Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren The 355 filminde Jessica Chastain, Lupita Nyong’o, Penélope Cruz, Diane Kruger ve Bingbing Fan gibi isimlerle birlikte izlediğimiz Stan’in ufuktaki projeleri arasında prömiyerini Sundance Film Festivali’nde gerçekleştiren gerilim Fresh, Manhattan’daki bir dolandırıcıyı yakın plana alacak Sharper ve son olarak Vux Lux ile karşımıza çıkan Brady Corbet’ın yöneteceği The Brutalist var.

Yazı: Yiğitcan Genç