Secret Chiefs 3, Kayo Dot, maudlin Of The Well gibi gruplarla tanınan Toby Driver, 9 Mayıs Salı akşamı Bant Mag. Havuz / Bina'da

Avangart ve deneysel müziğin günümüzdeki en önemli figürlerinden biri olan Toby Driver, ikinci kez solo performansıyla İstanbullu dinleyicilerinin karşısına çıkıyor. Kariyeri boyunca aralarında Kayo Dot, Secret Chiefs 3, maudlin of the Well, Tartar Lamb, Gregor Samsa ve Vaura gibi birçok projede yer alan ve kült mertebesine ulaşmış sayısız albümde yer alan Driver, death metalden caza, ambient’tan post rock’a birçok farklı türde üretimlere imza attı.

İlk solo albümünü John Zorn’un kurucusu olduğu Tzadik Records etiketiyle yayınlayan Driver, geçtiğimiz günlerde karanlık müziklerle dolu kataloğuyla tanınan San Francisco merkezli Flenser Records aracılığıyla fazlasıyla atmosferik yeni uzunçaları Madonnawhore’u servis etti.

Tight Aggressive ve Bant Mag. ortaklığıyla gerçekleşecek konser, 9 Mayıs Salı akşamı saat 21:00’de Bant Mag. Havuz/Bina’da gerçekleşecek. Tight Aggressive’in Byzantion Shows Series isimli serisinin 29’uncusu olacak konserin giriş ücreti ise 15 TL.

Bant Mag. Havuz / Bina’da yerimiz kısıtlı olduğu için erken gelmeniz tavsiye edilir!

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

İllüstrasyon: Yağız Yılmaz