“Selah and The Spades”ten yeni fragman

Amerikalı sinemacı Tayarisha Poe’nun yazıp yönettiği  Selah and The Spades’in yeni fragmanı Amazon Studios tarafından yayınlandı. Prömiyerini geçen seneki Sundance Film Festivali’nde gerçekleştiren filmin başrolünde Lovie Simon var. 


Film aynı zamanda yönetmenin ilk uzun metrajı olma özelliğini taşıyor. Selah and The Spades, Pennysylvania’da kendi içinde beş öğrenci grubu tarafından yönetilen seçkin bir yatılı okul olan Haldwell’de geçiyor. Gruplardan en güçlüsü olan The Spades’in başında ise Selah Summers bulunuyor ve hikâye onun etrafında şekilleniyor. Kendisine kimi yakın tutup kimi bırakacağına karar veren, okulda hem sevilen hem korkulan Selah’ın tahtı okula Paloma isimli bir öğrencinin gelmesiyle bir anda tehdit altına giriyor. Filmde The Spades’in kontrolünü kaybedeceğinden korkan Selah’ın okul içerisindeki yerini ve gücünü ispatlama çabasını izliyoruz. Anlaşılan şu ki, güç dengeleri, yönetim, politika gibi konuları bir okul ortamında ve öğrenci grupları üzerinden işleyen ilginç bir çalışma bizi bekliyor.

Yakında Amazon Prime kataloğunda yerini alacak olan Selah and The Spades’te başroldeki Lovie Simone’a, Celeste O’Connor, Jharrel Jerome, Jesse Williams, Gina Torres, ve Ana Mulvoy Ten eşlik ediyor. 

Yazı: Feyzan Aybar