Arapça / Türkçe Selin Sümbültepe şarkıları hakkında ipuçları

Selin Sümbültepe 26 Kasım Cumartesi akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da. Sahnede Sümbültepe’ye Erkan Zeki Ar’ın gitarda, Yasin Bozkurt’un perküsyonda eşlik edeceği konserin ilk yarısında müzisyenin Cızgan (2017) ve Ben Estim Sen Esme (2021) albümlerinden parçalar çalınacak.  İkinci yarısında ise önümüzdeki yıl yayımlanacak olan oryantal soslu Arapça / Türkçe Selin Sümbültepe şarkılarının akustik bir sneak peek’i gibi olacak. Bahsi geçen parçalar, Lübnanlı prodüktör Zeid Hamdan’la ortak üretimlerinin sonucu.


Konsere dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bant Mag. Havuz / Bina’daki ilk konseri öncesinde Selin Sümbültepe, yeni şarkılarına dair sorularımızı yanıtladı.  

Bant Mag. Havuz / Bina’da çalacağın yeni şarkılarının dokunduğu üç duygu ya da fikir?

Kökenlerimi temsil etmenin getirdiği tamamlanma hissi en yoğun duygularımdan. Bunun yanında kendimi başka bir dille de ifade ettiğim için özgür de hissediyorum. Hissettiğim üçüncü duygu da cesaret diyebilirim. 

Lübnanlı prodüktör Zeid Hamdan’la çalışmak nasıl bir deneyimdi? Yaratıcı anlamda zihninde nasıl kapılar açtı?

Hayranı olduğum bir müzisyenle yolumun kesişmesi başlı başına heyecanlandırıyordu beni. Bunun üstüne yakaladığımız uyum, çalışma süreci boyunca beni birçok duygu sarmalına soktu. Müzik kariyerim bir kitap olsaydı, altını çizdiğim bölüm bu deneyim olurdu. Sınırların olmadığını ve kalpten yaptığın her şeyin karşılık bulacağını gördüm.

Bu şarkılar ne zaman bir EP’ye evrilecek? Nasıl ipuçları verebilirsin?

EP’nin yayın tarihi ve izleyeceği yol henüz belli değil. Yayımlanacağı ülke ve şirket ile ilgili araştırmalar içindeyiz.Olabilecek en iyi ihtimalleri değerlendirmek niyetindeyim. EP‘nin adı Hemhâl olacak. İlla ki plağı basılacak ve remiks versiyonları da gelecek.

Fotoğraf: Emre Köktaş