SERGİ: Cem Yiğit Üzümoğlu - Loners In Wilderness

Cem Yiğit Üzümoğlu’nun ilk fotoğraf sergisi Loners In Wilderness, 25 Mart’ta Bant Mag. Havuz / Bina’da ziyarete açılacak. Sergide yer alan işlerin edisyonları, Bant Mag. Shopier sayfasından da satın alınabilecek.

Bir ay boyunca görülebilecek Loners In Wilderness hakkında “Yalnızlık üzerine poietik bir sergi” yorumunu yapan Cem Yiğit Üzümoğlu’nun kaleme aldığı sergi metni şöyle: 

“Yalnız kaldığım andan beri bir başkasının varlığını öğrendim.
Ama yalnız kaldığımdan beri bir başkası sadece acı veriyor.
Ama başkasıyla acıyı paylaşabileceğimi bildiğimden beri yalnızlık o kadar da acı vermiyor.
Ama başkasının beni yalnız bırakabileceği bildiğimden beri yalnızlık hiç bitmiyor.”

Geçtiğimiz yıllarda Bant Mag.’ın analog fotoğrafa adanmış karma çevrimiçi sergisi Benzemez Dijital Sana’nın katılımcıları arasında da yer alan Üzümoğlu, kişisel fotoğraf yolculuğunu ve bu disiplinle kurduğu ilişkiyi de şöyle özetliyor:

“Dededen kalma bir makineyle başlıyor bu hikâye, her dededen kalma makinenin başlattığı hikâye gibi. Sadece biraz daha fazla ısrarcı olundu. Elle sarılmış 200 siyah beyaz film, 20 litre kimyasal ve 2 yıl kadar ısrarcı olundu. Bu hikâye anılarımın yolcusu, karanlığımın ışığı, peşinde koştuğum hayallerimin tanığı oldu. Sabırlı bir özlemle beklediğim Yalnızlığa yoldaş oldu. El emeğim göz nurum nazarına kavuştu.”

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/