Seth Rogen - Evan Goldberg ikilisi bir Garth Ennis çizgi romanı daha uyarlıyor

22 Mayıs’ta AMC’de yayınlanmaya başlayacak Garth Ennis’in ünlü çizgi romanı Preacher‘ın dizi uyarlamasının yaratıcıları Seth Rogen ve Evan Goldberg hız kesmiyor. Ennis’in yazdığı ve Darick Robertson’ın resmettiği bağımsız çizgi roman The Boys, Amerikalı televizyon kanalı Cinemax için Rogen – Goldberg ikilisi tarafından diziye dönüştürülüyor.

Garth Ennis ve Darick Robertson’ın yapımcılar arasında yer alacağı The Boys‘un dizi uyarlamasının senaryosu da Supernatural‘ın yaratıcısı Eric Kripke tarafından yazılacak. Seth Rogen ve Evan Goldberg’in her bölümünü yöneteceği dizi Sony TV ortaklığıyla hayata geçecek.

Kontrolden çıkan süper kahramanları yakalamak için CIA tarafından kurulan ve The Boys olarak bilinen ekibin maceralarını konu eden çizgi romanın ana karakteri Wee Hughie ismini taşıyor. Kız arkadaşı bir süper kahraman tarafından öldürülen Hughie’nin ekibe katılmasıyla birlikte başlayan olay örgüsünde söz konusu kötü süper kahramanların eski bir Nazi olan bir bilim adamının bulduğu Compund V isimli ilacı kullanarak bu güçlerini aldığı ortaya çıkıyor.

The Big Short‘la geçtiğimiz yıl epey gündemde olan Adam McKay, 2010 yılında söz konusu çizgi romanın sinema uyarlamasını çekmek istemişti. Hatta Garth Ennis ve Darick Robertson tarafından Wee Hughie karakterinin ortaya çıkmasında önemli bir ilham kaynağı olan Simon Pegg’in de filmde söz konusu rolde karşımıza çıkması planlanıyordu. Seth Rogen ve Evan Goldberg’in de senarist olarak projede yer almaları gündemdeydi fakat o dönem filmin yapımcılığını üstlenecek Columbia Pictures’ın projeyi iptal etmesinin ardından The Boys uyarlaması rafa kaldırılmıştı.