Seth Rogen ve Evan Goldberg’ten ‘Preacher’ uyarlaması geliyor

Garth Ennis ve Steve Dillon’ın klasikleşmiş çizgi romanı Preacher, Seth Rogan – Evan Goldberg ikilisi tarafından AMC için bir diziye uyarlanıyor.

Seth Rogen yaptığı açıklamada konuyla ilgili çok heyecanlı olduklarını ve tam yedi yıldır bugünü beklediklerini söyledi. ‘Hayatımız boyunca en sevdiğimiz çizgi roman Preacher‘dı. Onu eksiksiz bir şekilde uyarlayabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız’ diyen Rogen ve Goldberg’e yapımcı olarak Breaking Bad‘den tanıdığımız Sam Caitlin eşlik edecek.

Ayrıca haberin ardından bir açıklama yayınlayan çizgi romanın yazarı Garth Ennis, Preacher‘ı uyarlamak için televizyonun doğru seçim olduğunu ve 2 saatlik bir film yerine uzun soluklu bir dizinin hikayedeki detayları daha iyi yansıtacağını düşündüğünü belirtti. Dizi fikrinin ortaya çıktığı ilk andan itibaren Steve Dillon’la tüm süreçlere dahil olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ennis, favori dizilerinden biri olan Breaking Bad ekibinden Sam Caitlin’in projede yer almasından dolayı da heyecanlı olduğunu söyledi.

Vertigo’nun bugüne kadar yayınladığı en çok satan çizgi roman serilerinden biri olan Preacher‘ın televizyon uyarlamasında kimlerin rol alacağıysa henüz bilinmiyor.

preacher