Sharon Van Etten’in “epic” şarkılarına farklı telden coverlar

Amerikalı müzisyen Sharon Van Etten, 2010 çıkışlı ikinci albümü epic’in 10. yılı için yaptığı planları pandemi sebebiyle ertelemişti. Albümün reissue versiyonunun yanı sıra yedi parçayı yedi farklı sanatçının seslendirdiği bir cover derlemesi de yolda.

Ba Da Bing etiketiyle 16 Nisan’da dijital, 11 Haziran’da ise plak baskılarıyla yayında olacak epic Ten derlemesinde dinleyeceğimiz coverlar da haftalık periyotta paylaşılıyor. Big Red Machine’in “A Crime” ve IDLES’ın “Peace Signs” coverlarının ardından sıra Lucinda Williams’ın “Save Yourself” yorumuna geldi.

Önümüzdeki haftalarda Shamir, Courtney Barnett, Fiona Apple ve St. Panther’ın epic’ten şarkıları kendi nefesleriyle neye dönüştürdüklerini dinleyeceğiz. Ayrıca, derlemenin dijital yayınıyla birlikte, 16-17 Nisan tarihlerinde çevrimiçi erişime açılacak bir belgesel ve konser filmi de var. epic şarkılarını Los Angeles’taki konser mekânı Zebulon’da baştan sona çalmış Van Etten ve ekibi. Gösterimlerden elde edilen gelirin tamamı da Zebulon’a bağışlanacak.