Sekiz yılın ardından yeni bir Sia albümü

Yazı: Asena Büyük

Sia, günümüzün en büyük popstarlarından biri olduğunu hatırlatmak için geri döndü. Sekiz yılın ardından dinleyeceğimiz ilk solo albümü, 2024 baharında Atlantic Records etiketiyle dinlemeye açılacak. İsmi Reasonable Woman olan kayıt, Avustralyalı pop ikonunun 10. stüdyo albümü olacak. 

Yoldaki albüm Reasonable Woman, 2016’da yayımlanan This Is Acting‘i takip ediyor. Arada Everyday Is Christmas isimli bir Noel parçaları albümü ve damaklarda pek de iyi tatlar bırakmayan ilk yönetmenlik deneyimi Music için hazırladığı soundtrack albümünü yayımlamıştı. Henüz albümün yayımlanacağı kesin tarih açıklanmamış olsa da Sia hayranları, sınırlı sayıda özel üretim plakların Mayıs 2024’te kargoya verileceğini görür görmez Reasonable Woman için mayısa doğru gün saymaya başlamış bile. 

Albüm habercisi tekli ne istediğini, dünyaya ne için seslendiğini kesin ve basit bir dille ifade eden coşku dolu bir parça: “Gimme Love“. Neye ihtiyacı olduğunu bilen bir kadının enerjisiyle dinleyeni harekete geçirmeye söz vermiş, rengârenk synthlerle bezenli ve dile kolayca dolanan bu yeni tekli, Sia’nın hit makinesi unvanının altını çiziyor bir kez daha.

“Çok şey istemiyorum, sadece beni sev istiyorum. Benim için savaşmanı istiyorum.” diyen Sia, burada romantik bir ilişkinin yanı sıra çevremizdeki diğer canlılara göstermemiz gereken sevgi ve ilgiden bahsediyor olabilir. Zira parçanın kapak görselinde, aynı zamanda hayvan hakları aktivisti olan Sia ile bağdaştırdığımız küçük domuzcuk figürünü bu defa müzisyenin kucağında görüyoruz.