Simge Pınar ve Barış Demirel’den melankolik bir cover

Simge Pınar ile Barış Demirel, 2000’ler başlarının kendine has yerli gruplarından İhtiyaç Molası’nın “Ay” parçasını coverladı.

Orjinal parçanın alt rock elementleri hafiften hissedilen, shoegaze tınılarındaki melankolik yorumun prodüktörü ise Künt, Cihan Mürtezaoğlu, Can Kazaz ve daha birçok isimle üretimler yapan; solo albümleri Inside Out ile Uyku Pansiyonun ardından yeni bir uzunçalar için geri sayımda olan Efe Demiral. Kendisi aynı zamanda Simge Pınar ve Barış Demirel’le de uzun yıllardır müzisyen olarak da birlikte çalışmakta.

Vokallerdeki ikiliye, elektrik gitar ve klavyede Demiral’ın eşlik ettiği “Ay” coverında Tibet Akarca da davul ve bas gitar çalmış. Miksini Efe Demiral’ın, masteringini ise de Güven Ersoysal’ın yaptığı kayıt, İhtiyaç Molası’nın 2004 tarihli Bir Buçuk Tanem albümünden yer alan şarkıya özgün bir şekilde hürmet sunar nitelikte. Simge Pınar ve Barış Demirel’in ahenk oyunları ise ikiliden daha fazla ortaklık duyma isteği yaratıyor doğrusu.

Geçtiğimiz yıl Barış Demirel’in Gülbaba Records etiketli solo albümü Mutluluklar’ı dinleme imkânımız olmuştu. Simge Pınar  ise bu yılın ilk aylarında Universal Music Türkiye etiketiyle yayınlanacak sevgideğer albümünün habercisi olan teklileri  “Cevap” ve “Kendim Olmalıyım” ile karşımızdaydı.

“Ay”ın Pınar ve Demirel’in silüetlerini izlediğimiz, ay ışığıyla bezenmiş bir klibi de var. Tayfun Çetinkaya’nın yönettiği video buradan izlenebilir.

Yazı: Zeynep Naz Günsal
Fotoğraf: Tayfun Çetinkaya